زندگی پشت دیواربزرگ...
سلام خوش آمدید.من ماندانا هستم ساکن چین.در اینجا از خودم، پسرم،چین و مردمانش و هر مطلبی که بنظرم زیبا و جالب باشد خواهم نوشت.
نويسندگان
لینک دوستان

چون من وهمسرم به حلال بودن غذا خیلی مقید هستیم، سورن به مهد اسلامی که زیر نظر جمعیت مسلمانان چین هست ،می رود ، معمولا مهدهای اسلامی نزدیک مساجد هستند مهد سورن هم کنار مسجد هست.ما معمولا برای رفتن به مهد از در اصلی مسجد وارد شده و از در فرعی خارج میشیم. بیشتر والدین مسلمان هم خودشون رو ملزم می دونند که حتما از مسیر مسجد به مهد بروند(غیر مسلمانها هم فرزندانشون رو به مهد های اسلامی می فرستند). ساعت هشت صبح این مسجد پر از حس خوب بودن و زندگی هست .شلوغ و پر هیاهو.درچند سطح آموزش قرآن دارند و صدای تلاوت قرآن، توسط قرآن آموزان توی صحن مسجد پیچیده بعد هم که کلاس شان تمام میشه می روند توی صحن مسجد با هم تمرین می کنند .هر کسی هم که وارد مسجد میشه و حجاب داره بهش سلام می کنند و با لهجه ی چینی میگن :سلام علیکم .

اطراف مسجد هم رستوران اسلامی ،گوشت و مرغ حلال ،مواد غذایی و شیرینی فروشی های حلال،روسری و مقنعه فروشی ،مغازه های که تسبیح و سجاده و... دارند، هست.

عیدهای فطر و قربان خیلی با شکوه برگزار میشه و من همیشه سعی می کنم اگر برنامه و مراسمی توی مسجد برگزارشد برم. مخصوصا عید قربان امسال من تابحال نمازعید قربان نخوانده بودم اما امسال توی هوای سرد زمستان توی صحن مسجد عجیب برایم لذت بخش بود.

پ.ن1: اسلام از ایران به چین رفته برای همین مسلمانهای چین ایرانی ها رو خیلی دوست دارند .

پ .ن 2:خیلی از زنهای مسلمان چینی حجاب دارند.

[ جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳٩۱ ] [ ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ ] [ ماندانا ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ

موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب

ایران رمان