مسجد

چون من وهمسرم به حلال بودن غذا خیلی مقید هستیم، سورن به مهد اسلامی که زیر نظر جمعیت مسلمانان چین هست ،می رود ، معمولا مهدهای اسلامی نزدیک مساجد هستند مهد سورن هم کنار مسجد هست.ما معمولا برای رفتن به مهد از در اصلی مسجد وارد شده و از در فرعی خارج میشیم. بیشتر والدین مسلمان هم خودشون رو ملزم می دونند که حتما از مسیر مسجد به مهد بروند(غیر مسلمانها هم فرزندانشون رو به مهد های اسلامی می فرستند). ساعت هشت صبح این مسجد پر از حس خوب بودن و زندگی هست .شلوغ و پر هیاهو.درچند سطح آموزش قرآن دارند و صدای تلاوت قرآن، توسط قرآن آموزان توی صحن مسجد پیچیده بعد هم که کلاس شان تمام میشه می روند توی صحن مسجد با هم تمرین می کنند .هر کسی هم که وارد مسجد میشه و حجاب داره بهش سلام می کنند و با لهجه ی چینی میگن :سلام علیکم .

اطراف مسجد هم رستوران اسلامی ،گوشت و مرغ حلال ،مواد غذایی و شیرینی فروشی های حلال،روسری و مقنعه فروشی ،مغازه های که تسبیح و سجاده و... دارند، هست.

عیدهای فطر و قربان خیلی با شکوه برگزار میشه و من همیشه سعی می کنم اگر برنامه و مراسمی توی مسجد برگزارشد برم. مخصوصا عید قربان امسال من تابحال نمازعید قربان نخوانده بودم اما امسال توی هوای سرد زمستان توی صحن مسجد عجیب برایم لذت بخش بود.

پ.ن1: اسلام از ایران به چین رفته برای همین مسلمانهای چین ایرانی ها رو خیلی دوست دارند .

پ .ن 2:خیلی از زنهای مسلمان چینی حجاب دارند.

/ 8 نظر / 12 بازدید
مامان حنا

سلام عزیزم چه خوبه شما اونجا زندگی می کنید ما هم یه جور دیگه غریبیم یعنی شهر خودمون زندگی نمی کنیم

بیقرار

سلام میگم چند تا سوال البته اگه مایلی جواب بده نمیخوام فضولی کرده باشم[پلک] اونجا چطور لباس میپوشین؟ زبان چی؟ مشکل ندارین؟ زبانت خوبه؟ اوضاع جنس و بازار و اینا چطوره؟ میصرفه بیاییم چین برا خرید؟[نیشخند]

ما

جه جالب چین زندگی میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خوبه اما غربتش .... زنده باشی

بیقرار

وای یعنی شماها چینی صحبت میکنید؟؟[تعجب] من فک میکردم انگلیسی حرف میزنید آخه به نظرم زبان چینی و کره ای و ژاپنی و اینا خییییییییییلی سخت باشه[نگران]

کشکول ادب

با سلام و ضمن آرزوی موفقیت، منتظر حضور سبزتان در "کشکول ادب" هستیم.

بیقرار

چه مدت طول کشید تا زبون چینی رو بلد شدی؟؟؟؟؟؟؟[تعجب] کلاس رفتی؟؟؟ همونجا؟؟؟[نگران]

تنها

التماس دعا وقتی حس خوب مسجد تو رو گرفت و خودت رو به خدایت نزدیکتر دیدی